Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się!

Szanowni Państwo!
Tylko w pierwszym tygodniu grudnia w jednym z małopolskich szpitali zmarło 25 pacjentów z COVID-19. 20 z nich nie było zaszczepionych. To smutne i zatrważające dane. A szczepionka jest przecież cały czas na wyciągnięcie ręki…Jakie więc będą zbliżające się Święta Bożego Narodzenia? Czy spędzimy je razem? Czy będziemy się zamartwiać o najbliższych? I ile pustych miejsc trzeba będzie zostawić przy wigilijnym stole?…
Zadając te pytania, chcę Państwa zachęcić do włączenia się do kolejnej kampanii społecznej Wojewody Małopolskiego promującej szczepienia. Jej główne hasło to: „Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się!”.
Dla wielu rodzin te Święta mogą być dramatyczne. Ich bliscy być może są w szpitalu, leżą pod respiratorem. Znamy takie przypadki. Żeby przeżywać spokojnie Święta, musimy być odpowiedzialni. To święta naszej odpowiedzialności. Proszę wszystkich, żeby zwrócili uwagę na bezpieczeństwo swoje i najbliższych – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Wszyscy chcielibyśmy, aby Święta były rzeczywiście zdrowe i spokojne, spędzone w rodzinnym gronie. Szczepienia są szansą, aby tak właśnie było. Jeszcze można zdążyć przed Bożym Narodzeniem i zaszczepić się – dla siebie i dla najbliższych…
Właśnie o tym mówią spoty, które przygotowaliśmy i wyprodukowaliśmy wraz z TVP3 Kraków i Radiem Kraków. Są one dostępne także na naszej stronie internetowej:
https://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=13606

Wierzę, że za Państwa udziałem z przesłaniem: „Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się!” uda się dotrzeć do jeszcze szerszej grupy Małopolan.

Z poważaniem
Wojewoda Małopolski
Łukasz KMITA